Diagnostika je základ pro zdravý běh

Změříme váš došlap na moderní diagnostice a pomůžeme vybrat boty, které vám skutečně sednou. Díky tomu bude váš běh přirozenější a zdravější.

Se správnou botou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolních končetin

vylepšíte techniku běhu a zvýšíte svůj tělesný výkon

eliminujete únavová zranění a nesprávný tělesný rytmus

Neutrální došlap

Je-li váš úhel došlapu neutrální, máte vyhráno. Jde totiž o ideální variantu, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření. Gratulujeme! :-)

Pronace

Pronace znamená, že se chodidlo při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná a zejména u žen velmi obvyklá. Výraznější vychýlení ale může mít neblahý vliv na postavení kolen a kyčlí, proto si vybírejte boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Máte-li sklon k supinaci, znamená to, že našlapujete na vnější stranu chodidla. Při supinaci obvykle stačí vybírat si neutrální obuv, ovšem pokud je rotace výrazná, sáhněte po botách se stabilizačními prvky na vnější straně podešve.

Třetí zkušenost v pořadí a pokaždé špičkový a profesionální přístup, milé vystupování a běžecké rady jako bonus (prodejna Olomouc).

Terézia Pazourová

Po prvním nákupu v Sanasport mužů jenom říct, že jsem naprosto spokojen. Navštívil jsem prodejnu v Olomouci, kde jsem našel velmi vstřícnou obsluhu. Pak jsem zboží objednal z e-shopu. Všechno proběhlo rychle. Zboží dorazilo bezpečně a včas. Naprostá spokojenost na mé straně a nové boty na novou sezonu.

Hanczakowski Michał

Příjemné a profesionální jednání, mají na vás dostatek času. Boty vybrány, a jde se běhat ... :-)

Beata Preuszova

Perfektní obsluha v Olomouci a její znalosti. Nakonec jsem tam strávil příjemnou hodinu a odnesl si nové botičky a spoustu inspirace. Jen tak dál.

Ivo Hanzlík

Na prodejně vám změříme došlap

Chci diagnostiku

Stavte se u nás

Sanasport Olomouc, Horní náměstí 409/26
Po-Pá 10:00-18:00, So 9:00-13:00

+420 583 034 369
olomouc@sanasport.cz