Diagnostika je základ pro zdravý běh

Změříme váš došlap na moderní diagnostice a pomůžeme vybrat boty, které vám skutečně sednou. Díky tomu bude váš běh přirozenější a zdravější.

Se správnou botou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolních končetin

vylepšíte techniku běhu a zvýšíte svůj tělesný výkon

eliminujete únavová zranění a nesprávný tělesný rytmus

Neutrální došlap

Je-li váš úhel došlapu neutrální, máte vyhráno. Jde totiž o ideální variantu, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření. Gratulujeme! :-)

Pronace

Pronace znamená, že se chodidlo při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná a zejména u žen velmi obvyklá. Výraznější vychýlení ale může mít neblahý vliv na postavení kolen a kyčlí, proto si vybírejte boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Máte-li sklon k supinaci, znamená to, že našlapujete na vnější stranu chodidla. Při supinaci obvykle stačí vybírat si neutrální obuv, ovšem pokud je rotace výrazná, sáhněte po botách se stabilizačními prvky na vnější straně podešve.

Kvalitní nabídka, profesionální a příjemný personál.

Martin Lorenc

Velmi kvalitní poradce a ochota s kterou se mi prodávající věnoval ačkoliv jsem přijela v sobotu na poslední chvíli byla přinejmenším překvapivá. Mé velké díky patří mladému muži v Olomouci, který mi 26.3. pomohl vybrat boty na svůj první půlmaraton.. A tímto bych mu ráda předala vzkaz: Inovy běžely samy a spolu jsme to zvládly za 1:50.

Jitka Bendová

Krásný den, všem vřele doporučuji tento můj nejoblíbenější obchod!!! Obrovský výběr, úžasné ceny, perfektní komunikace, zkušený personál. Nakupuji buď přes e-shop nebo osobně v Olomouci. Téměř každý týden sleduji jejich stránky, co mají za novinky nebo mega slevy!!!

Peta Petrová

Ochotný personál, zajímavé slevy, naprostá spokojenost.

Vladimir Jirka

Na prodejně vám změříme došlap

Chci diagnostiku

Stavte se u nás

Sanasport Olomouc, Horní náměstí 409/26
Po-Pá 10:00-18:00, So 9:00-13:00
19.-22.4. zavřeno

+420 583 034 369
olomouc@sanasport.cz